Pediatrik Rehabilitasyon

Anasayfa » Pediatrik Rehabilitasyon
Pediatrik Rehabilitasyon

Pediatrik rehabilitasyon destekleri, çocuklara uygulanan rehabilitasyon hizmetleridir. Doğuştan ya da  sonradan meydana gelen ve kasların yanlış çalışmasına, kas hafızası oluşmamasına ya da kas güçsüzlüğü meydana gelmesine neden olan durumlarda pediatrik rehabilitasyon hizmetlerinden yararlanılmalıdır. Bu destekler, deneyimli kişiler tarafından verilmelidir. Aksi halde en kıymetliniz çocuğunuz için beklediğiniz gelişme ortaya çıkmayabilir, daha kötü bir tablo ile karşılaşabilirsiniz. Bizler, bu konuda hassas davranarak minikler için en uygun ve kişiye özel rehabilitasyon desteklerinden yararlanmanızı sağlıyoruz. En yüksek yararı amaçlayan misyonumuz ve çocuklar söz konusu olduğunda gösterdiğimiz ekstra hassasiyetimiz ile sizlere en iyi hizmeti vermeyi hedefliyoruz.

Pediatrik Rehabilitasyon Hangi Durumlarda Uygulanır ?

Pediatrik rehabilitasyon uygulanması gereken haller şu şekilde sıralanabilir:

  • Doğuştan kaynaklanan Serebral Palsi durumu
  • Musküler Distrofi rahatsızlığı
  • Nadir durumlarda otizm kaynaklı postur bozukluğu
  • Mikrosefaliden kaynaklanan kas kullanım bozuklukları
  • Kırık nedeniyle uzun süre alçıda kalmış kasın kullanım alanını daraltması durumu
  • Down sendromunda kas zayıflığı durumu

Bahsedilen durumlarda pediatrik rehabilitasyon desteklerinden yararlanmalıdır. Çocukların kendi hayatlarını idare etmeleri, kimsenin yardımına zorunlu olarak ihtiyaç duymamaları için, bu rehabilitasyon desteklerinin kullanılması gerekmektedir. Doğumda bebeğin oksijensiz kalması gibi doğum anomalilerinde ortaya çıkabilen pediatrik rehabilitasyon gereksinimi, sonradan kırılan bir kemik ile de kendini gösterebilmektedir. Bu rehabilitasyon türünde uygulayıcıların uzman olması gereken konu sadece fizyoterapi değildir. Çocuk fizyoterapisinde aynı zamanda oyuncu bir yapıda olunmalı, kişilerin çocukları idare edebilme yeteneğini taşımaları gerekmektedir. Bu konuda alanında uzman fizyoterapist‘lerimizle sizlere destek hizmetleri vermekten gurur duyuyoruz.

Serebral Palsi Rahatsızlığında Pediatrik Rehabilitasyon

Serebral Palsi alanında yapılan çocuk fizyoterapisi, kasların istemli kasılmasını, kasılmış kasların açılmasını hedefler. Erken yaşta müdahale edilmeyen Serebral Palsi, ileri yaşlarda kasların kısalmasına, kasılmaların artmasına ve kişinin kaslarını kullanamamasına neden olur. Bu nedenle uzman kadromuzla sizlerle Serebral Palsi ile mücadele etmenin yollarını paylaşıyor, destek hizmetlerimizle sizlerin ve çocuklarımızın daha kaliteli bir yaşam geçirmesini hedefliyoruz.

Musküler Distrofi ve Pediatrik Rehabilitasyon

Musküler Distrofi durumunda çocuk fizyoterapisi kas proteinlerini etkileyen genetik bir sorundan kaynaklanan rahatsızlığı yavaşlatmayı hedefler. Zaman içinde kaslarda küçülme, körelme gibi durumlarla kendini gösteren bu hastalık, ileri dönemde kasların tamamen kaybı ile karakterizedir. Bu nedenle, çalışmayan kasların körelmesi daha kolay olduğundan çocuk yoğun bir egzersiz programı ile çalıştırılmalıdır. Zamanla zorlaşan fiziksel hareketlerden daha hızlı hareket edilmesi, uzman bir kadro ile çalışılarak iyileşmenin sağlanması gerekmektedir.

Tek başına Musküler Distrofi, ortaya çıkmayabilir. Bu durum, down sendromu, hidrosefali, mikrosefali gibi durumlardan da kaynaklanabilir. Bu durumlarda çocuğa hem zihinsel destek, hem de fizyoterapi desteği verilmelidir. Rehabilitasyonda ana unsur olan hareketlerin istemli yapılması şartına uymayacak derecedeki çocuklar, bu hizmetten yararlanma konusunda sorun yaşayabilirler.

Pediatrik Rehabilitasyondan Nasıl Yararlanırım ?

Pediatrik rehabilitasyondan yararlanmak ve daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. Uzman kadromuz ve çocuklarınızı emanet etme konusunda sorun yaşamayacağınız erkek ve Bayan fizyoterapistlerimizle sizlere en uygun hizmeti vermekteyiz. Dilerseniz, kız çocuklarımızla Fizyoterapist Esra Önal, erkek çocuklarımızla Fizyoterapist Ramazan Önal ilgilenir. Bize ulaşmak için  https://onalfiziktedavi.com/iletisim/  internet adresini kullanabilirsiniz. Buradan bilgi alabilirsiniz. bilgilerinizi paylaşarak zaman kazanmak ya da sorularınızı yöneltmek için info@onalfiziktedavi.com mail adresini kullanabilirsiniz. mesai saatleri içinde 0 (850) 305 66 25 telefon numarasını arayarak randevu alabilir, değerlendirmeye girebilirsiniz. Uzman kadromuz ve işini özveri ile yapan fizyoterapistlerimiz ile, hayatınızdaki en değerli varlıklarınızı, çocuklarınızı pediatrik  rehabilitasyon hizmetlerinde bize güvenle emanet edebilirsiniz.